Huizenprijzen per m² in Veenendaal

De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Veenendaal is € 4.559/m², gebaseerd op 468 woningen in ons openbare woningaanbod.

€ 4.559meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak

Middelste 80% (P10–P90): € 3.542€ 6.335 per m² · gebaseerd op 468 woningen.

Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.

De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.

Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Veenendaal

De vraagprijzen liggen in Veenendaal dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 3.988 en € 5.198 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.

Van de omliggende gemeenten wordt in Rhenen en Utrechtse Heuvelrug meer per m² gevraagd dan in Veenendaal en in Renswoude, Scherpenzeel, Wageningen en Neder-Betuwe minder; het hoogst in Utrechtse Heuvelrug (€ 5.088/m²), het laagst in Neder-Betuwe (€ 3.970/m²).

De landelijke mediane vraagprijs ligt op € 4.076/m²; de mediaan in deze gemeente ligt daar ongeveer 12% boven.

Over het hele aanbod van Veenendaal bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 504.000; de middelste helft ligt tussen € 408.500 en € 750.000.

Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Veenendaal op plaats 83 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de hogere vraagprijzen.

Vrijwel het hele aanbod in Veenendaal heeft een eigen perceel: 97% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.928/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 389 m².

Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 118 m², dicht bij de 123 m² die landelijk gebruikelijk is; 12% van de aangeboden woningen meet minder dan 75 m² en 45% meer dan 125 m².

Het actuele aanbod weegt hier zwaar mee: van de 468 woningen in deze cijfers staan er 177 op dit moment te koop, 38% van het totaal.

De uiterste tienden liggen in Veenendaal niet ver uit elkaar: een tiende van het aanbod wordt voor minder dan € 3.542/m² aangeboden, een tiende voor meer dan € 6.335/m².

Bij woningen die nu te koop staan en bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen liggen de mediane vraagprijzen per m² dicht bij elkaar (€ 4.606/m² tegen € 4.508/m²).

Het aanbod in Veenendaal is afkomstig van 42 makelaarskantoren; het grootste kantoor neemt 27% van dat aanbod voor zijn rekening.

Over de 4 maanden waarin Veenendaal genoeg aanbod had om te meten, lag de mediane vraagprijs per m² het laagst in januari 2026 (€ 3.866/m²) en het hoogst in juli 2026 (€ 4.601/m²).

Het rekenkundig gemiddelde ligt in Veenendaal op € 4.903/m², tegen een mediaan van € 4.559/m². Dat verschil komt van een kleinere groep duurdere woningen.

alles

468 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen

Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Veenendaal: 468 woningen, mediaan € 4.559/m², middelste helft € 3.988 tot € 5.198

meest voorkomend € 4.559€ 2.612€ 6.806€ 11.000

Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod

meest voorkomend/m²woningen
Nu te koop€ 4.606/m²177
Recent uit het aanbod€ 4.508/m²291
62%veel omzet

Van de 468 woningen in dit venster staat er 291 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.

Prijs per m² perceel (grond)

De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.928/m², over 453 woningen met een eigen perceel.

Prijs per m² naar bouwperiode

Bouwperiodemeest voorkomend/m²woningen
Voor 1945€ 4.655/m²64
1945–1990€ 4.305/m²174
Na 1990€ 4.694/m²230

Prijs per m² naar woningtype

Appartementen en eengezinswoningen liggen in Veenendaal dicht bij elkaar in prijs per m². Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.

Typemeest voorkomend/m²woningen
Eengezinswoning€ 4.386/m²314
Appartement / meergezinspand€ 4.880/m²154

Wijken en buurten in Veenendaal

Tussen de goedkoopste en de duurste buurt van Veenendaal met genoeg metingen zit ongeveer een factor 1,5 in de prijs per m². Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.

BuurtInwonersmeest voorkomend/m²Tot grote supermarkt
Franse Gat5.765€ 3.988/m²0,5 km
Dragonder Noord4.725€ 3.868/m²0,4 km
Engelenburg3.760€ 4.817/m²1,0 km
Schepenbuurt3.595€ 3.625/m²1,2 km
Petenbos3.485€ 4.433/m²1,0 km
Buurtstede3.375€ 4.264/m²0,5 km
Veenderij3.270€ 4.668/m²1,1 km
Pioniersbuurt3.240€ 5.463/m²0,9 km
't Hoorntje3.120€ 5.094/m²0,5 km
Dragonder Zuid3.060-0,4 km
Vogelbuurt2.890€ 4.403/m²0,6 km
Dichtersbuurt2.645€ 4.575/m²1,0 km
Petenbos Oost2.610€ 4.833/m²0,8 km
Molenbrug2.500-0,3 km
Gezonken Hoek2.495€ 5.535/m²1,0 km
Componistenbuurt2.465-1,4 km
Dragonder Oost2.260-1,0 km
De Pol2.065-0,8 km
Schrijverswijk1.830-0,4 km
Gelderse Blom1.610€ 5.430/m²1,1 km

Nog 9 buurten in Veenendaal staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.

Voorzieningen & bereikbaarheid

Gemiddeld over de buurten in Veenendaal: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,8 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,7 km; een huisartsenpraktijk op 1,0 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 1,7 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.

Van de woningvoorraad is gemiddeld 6% vrijstaand en 34% tussenwoning, tegenover 37% appartement of ander meergezinspand.

Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd

Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)

dec '25: € 4.590/m² (n=36)jan '26: € 3.866/m² (n=15)jul '26: € 4.601/m² (n=284)aug '26: € 4.466/m² (n=133)€ 4.601€ 3.866dec '25aug '26
Veenendaal
Bekijk op de interactieve kaart

Huizenprijzen per m² in de buurt

De woningmarkt van Veenendaal in cijfers

Veenendaal ligt in de provincie Utrecht. In ons openbare woningaanbod staan 468 woningen in Veenendaal waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 4.559 per m² woonoppervlak op.

Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Veenendaal zit daarmee 16% boven het landelijke midden en staat op plaats 83 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).

Binnen Utrecht meten we 26 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 4.961 per m² en het bereik loopt van € 4.134 per m² in Montfoort tot € 5.841 per m² in De Bilt. Veenendaal zit daarmee aan de betaalbaardere kant van Utrecht.

Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Veenendaal?

Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Veenendaal blijft onder € 3.542 per m², de duurste tien procent gaat over € 6.335 per m² heen. De bovenkant is daarmee 1,8 keer zo duur per m² als de onderkant: een smalle spreiding, wat past bij een woningbestand dat qua type en bouwperiode sterk op elkaar lijkt. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 456.000, met een bandbreedte van ruwweg € 354.000 tot € 634.000.

Aanbod en recent verdwenen woningen in Veenendaal

Van de 468 gemeten woningen staan er 177 nu te koop, tegen € 4.606 per m²; zijn er 291 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 4.508 per m². Die twee liggen dicht bij elkaar: het huidige aanbod wijkt qua prijsniveau nauwelijks af van wat er recent uit de etalage verdween. Bij 453 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.928 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.

Makelaars in Veenendaal

In Veenendaal publiceren 47 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 1 daarvan werkt uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 23,6 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Veenendaal.

Kijk ook bij makelaars in Veenendaal, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.

Deze cijfers zijn afgeleid van openbaar gepubliceerde vraagprijzen gedeeld door het woonoppervlak uit de BAG; het zijn geen transactieprijzen. Ze zijn indicatief en niet noodzakelijk volledig. Klopt er iets niet? Neem contact op.