Huizenprijzen per m² in Rhenen

De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Rhenen is € 5.000/m², gebaseerd op 111 woningen in ons openbare woningaanbod.

€ 5.000meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak

Middelste 80% (P10–P90): € 3.274€ 6.786 per m² · gebaseerd op 111 woningen.

Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.

De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.

Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Rhenen

Het aanbod in Rhenen komt van 17 makelaarskantoren, maar het grootste kantoor neemt 59% ervan voor zijn rekening. Het cijfer voor deze gemeente steunt daarmee grotendeels op het aanbod van één kantoor.

De vraagprijzen liggen in Rhenen dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 4.186 en € 5.959 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.

In Rhenen ligt de mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ongeveer 23% hoger dan de landelijke mediaan van € 4.076/m².

Van de omliggende gemeenten wordt in Utrechtse Heuvelrug meer per m² gevraagd dan in Rhenen en in Veenendaal, Neder-Betuwe, Wageningen en Renswoude minder; het hoogst in Utrechtse Heuvelrug (€ 5.088/m²), het laagst in Neder-Betuwe (€ 3.970/m²).

Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 135 m², dicht bij de 123 m² die landelijk gebruikelijk is; 14% van de aangeboden woningen meet minder dan 75 m² en 55% meer dan 125 m².

Over het hele aanbod van Rhenen bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 650.000; de middelste helft ligt tussen € 475.000 en € 950.000.

Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Rhenen op plaats 50 van 342 gemeenten en behoort daarmee tot de 20% met de hoogste vraagprijzen.

Bij woningen die nu te koop staan en bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen liggen de mediane vraagprijzen per m² dicht bij elkaar (€ 5.114/m² tegen € 4.886/m²).

Vrijwel het hele aanbod in Rhenen heeft een eigen perceel: 97% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.337/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 660 m².

Over de 4 gemeten maanden bleef de mediane vraagprijs per m² in Rhenen tamelijk stabiel: laagst € 4.886/m² (december 2025), hoogst € 5.050/m² (augustus 2026).

Het actuele aanbod weegt hier zwaar mee: van de 111 woningen in deze cijfers staan er 46 op dit moment te koop, 41% van het totaal.

Gemiddelde en mediaan liggen in Rhenen dicht bij elkaar (€ 5.095/m² tegen € 5.000/m²): het aanbod kent hier weinig uitschieters naar boven.

Een tiende van het aanbod in Rhenen wordt voor minder dan € 3.274/m² aangeboden en een tiende voor meer dan € 6.786/m².

alles

111 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen

Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Rhenen: 111 woningen, mediaan € 5.000/m², middelste helft € 4.186 tot € 5.959

meest voorkomend € 5.000€ 2.748€ 5.389€ 8.030

Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod

meest voorkomend/m²woningen
Nu te koop€ 5.114/m²46
Recent uit het aanbod€ 4.886/m²65
59%veel omzet

Van de 111 woningen in dit venster staat er 65 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.

Prijs per m² perceel (grond)

De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.337/m², over 108 woningen met een eigen perceel.

Prijs per m² naar bouwperiode

Bouwperiodemeest voorkomend/m²woningen
Voor 1945€ 5.210/m²34
1945–1990€ 4.848/m²40
Na 1990€ 5.000/m²37

Prijs per m² naar woningtype

Appartementen en eengezinswoningen liggen in Rhenen dicht bij elkaar in prijs per m². Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.

Typemeest voorkomend/m²woningen
Eengezinswoning€ 4.886/m²92
Appartement / meergezinspand€ 5.279/m²19

Wijken en buurten in Rhenen

Tussen de goedkoopste en de duurste buurt van Rhenen met genoeg metingen zit ongeveer een factor 1,7 in de prijs per m². Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.

BuurtInwonersmeest voorkomend/m²Tot grote supermarkt
Elst Centrum2.790-0,6 km
Rhenen Hoog2.740€ 3.790/m²0,8 km
Molenberg1.430-0,6 km
Bruine Eng1.245€ 5.173/m²0,3 km
Rhenen Binnenstad1.070€ 6.017/m²0,2 km
Binnenveld985-2,2 km
Domineesberg960-1,1 km
Achterberg930-0,6 km
Het Bosje690-0,5 km
Grebbekwartier Noord660-1,1 km
Cunera570-0,5 km
Elst West570€ 4.845/m²0,9 km
De Vordel555€ 6.473/m²1,2 km
Vogelenzang495-1,1 km
Randzone450-1,3 km
De Horst255-0,6 km
Uiterwaarden Rhenen245€ 5.279/m²1,2 km
Rhenendael230-2,2 km
Helling Bergweg180-1,5 km
Heuvelrug Rhenen90-2,1 km

Nog 1 buurt in Rhenen staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.

Voorzieningen & bereikbaarheid

Gemiddeld over de buurten in Rhenen: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,8 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,7 km; een huisartsenpraktijk op 1,2 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 2,8 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.

Van de woningvoorraad is gemiddeld 25% vrijstaand en 25% tussenwoning, tegenover 21% appartement of ander meergezinspand.

Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd

Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)

dec '25: € 4.886/m² (n=4)jan '26: € 5.032/m² (n=3)jul '26: € 4.886/m² (n=46)aug '26: € 5.050/m² (n=58)€ 5.050€ 4.886dec '25aug '26
Rhenen
Bekijk op de interactieve kaart

Huizenprijzen per m² in de buurt

De woningmarkt van Rhenen in cijfers

Rhenen ligt in de provincie Utrecht, op de Utrechtse Heuvelrug. In ons openbare woningaanbod staan 111 woningen in Rhenen waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 5.000 per m² woonoppervlak op.

Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Rhenen zit daarmee 28% boven het landelijke midden en staat op plaats 52 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).

Binnen Utrecht meten we 26 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 4.961 per m² en het bereik loopt van € 4.134 per m² in Montfoort tot € 5.841 per m² in De Bilt. Rhenen zit daarmee ongeveer op het provinciale midden.

Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Rhenen?

Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Rhenen blijft onder € 3.274 per m², de duurste tien procent gaat over € 6.786 per m² heen. De bovenkant is daarmee 2,1 keer zo duur per m² als de onderkant: een normale spreiding voor een gemeente met verschillende woningtypen naast elkaar. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 500.000, met een bandbreedte van ruwweg € 327.000 tot € 679.000.

Aanbod en recent verdwenen woningen in Rhenen

Van de 111 gemeten woningen staan er 46 nu te koop, tegen € 5.114 per m²; zijn er 65 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 4.886 per m². Het huidige aanbod ligt 5% hoger dan het recent verdwenen aanbod. Dat kan op oplopende vraagprijzen wijzen, maar ook op een ander soort woningen dat nu te koop staat. Bij 108 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.337 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.

Makelaars in Rhenen

In Rhenen publiceren 19 makelaarskantoren woningaanbod: een klein makelaarslandschap. Geen van die kantoren werkt uitsluitend hier: ze zijn gemiddeld in nog 33,8 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Rhenen.

Kijk ook bij makelaars in Rhenen, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.

Deze cijfers zijn afgeleid van openbaar gepubliceerde vraagprijzen gedeeld door het woonoppervlak uit de BAG; het zijn geen transactieprijzen. Ze zijn indicatief en niet noodzakelijk volledig. Klopt er iets niet? Neem contact op.