Huizenprijzen per m² in Neder-Betuwe
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Neder-Betuwe is € 3.970/m², gebaseerd op 170 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 2.394 – € 6.169 per m² · gebaseerd op 170 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Neder-Betuwe
De vraagprijzen liggen in Neder-Betuwe dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 3.493 en € 4.600 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.
Het aanbod in Neder-Betuwe komt van 21 makelaarskantoren, maar het grootste kantoor neemt 51% ervan voor zijn rekening. Het cijfer voor deze gemeente steunt daarmee grotendeels op het aanbod van één kantoor.
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 153 m², tegen 123 m² landelijk, en 66% van de aangeboden woningen meet meer dan 125 m². Bij ruimere woningen ligt de vraagprijs per m² doorgaans lager.
Van de omliggende gemeenten wordt in Rhenen, Wageningen, Buren en Veenendaal meer per m² gevraagd dan in Neder-Betuwe en in Druten en West Maas en Waal minder; het hoogst in Rhenen (€ 5.000/m²), het laagst in West Maas en Waal (€ 3.305/m²).
Over het hele aanbod van Neder-Betuwe bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 598.000; de middelste helft ligt tussen € 475.000 en € 875.000.
Bij woningen die nu te koop staan ligt de mediane vraagprijs per m² lager dan bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen (€ 3.788/m² tegen € 4.087/m²). Het verschil betreft de samenstelling van beide groepen en niet de prijsontwikkeling.
Vrijwel het hele aanbod in Neder-Betuwe heeft een eigen perceel: 94% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.673/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 447 m².
De landelijke mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ligt op € 4.076/m², en Neder-Betuwe wijkt daar nauwelijks van af.
Over de 4 maanden waarin Neder-Betuwe genoeg aanbod had om te meten, lag de mediane vraagprijs per m² het laagst in augustus 2026 (€ 3.674/m²) en het hoogst in januari 2026 (€ 4.293/m²).
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Neder-Betuwe op plaats 157 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de hogere vraagprijzen.
Van de 170 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 45 te koop, oftewel 26%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.
Het rekenkundig gemiddelde ligt in Neder-Betuwe op € 4.262/m², tegen een mediaan van € 3.970/m². Dat verschil komt van een kleinere groep duurdere woningen.
Een tiende van het aanbod in Neder-Betuwe wordt voor minder dan € 2.394/m² aangeboden en een tiende voor meer dan € 6.169/m².
170 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Neder-Betuwe: 170 woningen, mediaan € 3.970/m², middelste helft € 3.493 tot € 4.600
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 3.788/m² | 45 |
| Recent uit het aanbod | € 4.087/m² | 125 |
Van de 170 woningen in dit venster staat er 125 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.673/m², over 159 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 5.500/m² | 29 |
| 1945–1990 | € 3.851/m² | 60 |
| Na 1990 | € 3.940/m² | 81 |
Prijs per m² naar woningtype
In Neder-Betuwe liggen appartementen en meergezinspanden per m² zo'n 1,2 keer zo hoog geprijsd als eengezinswoningen. Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 3.867/m² | 148 |
| Appartement / meergezinspand | € 4.611/m² | 22 |
Wijken en buurten in Neder-Betuwe
Tussen de goedkoopste en de duurste buurt van Neder-Betuwe met genoeg metingen zit ongeveer een factor 1,7 in de prijs per m². Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| Opheusden | 5.600 | € 4.183/m² | 0,7 km |
| Kesteren | 4.740 | € 4.521/m² | 0,7 km |
| Ochten | 4.405 | € 3.703/m² | 0,8 km |
| Kom Dodewaard met Hien | 3.505 | € 3.652/m² | 0,6 km |
| Verspreide huizen Kesteren | 1.875 | € 4.137/m² | 1,1 km |
| IJzendoorn | 850 | - | 2,8 km |
| Verspreide huizen Ochten | 775 | € 2.656/m² | 2,2 km |
| Verspreide huizen Dodewaard-West | 660 | - | 1,8 km |
| Verspreide huizen Lede en Oudewaard | 600 | - | 2,0 km |
| Verspreide huizen Echteld | 435 | - | 4,1 km |
| Verspreide huizen Dodewaard-Oost en Wely | 335 | - | 2,7 km |
| Verspreide huizen poldergebied | 150 | - | 1,9 km |
| Kom Wely | 145 | - | 2,8 km |
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Neder-Betuwe: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 1,0 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,8 km; een huisartsenpraktijk op 1,0 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 2,4 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 26% vrijstaand en 31% tussenwoning, tegenover 9% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Neder-Betuwe in cijfers
Neder-Betuwe ligt in de provincie Gelderland, in de Betuwe. In ons openbare woningaanbod staan 170 woningen in Neder-Betuwe waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.970 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Neder-Betuwe zit daarmee even duur als het landelijke midden en staat op plaats 157 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).
Binnen Gelderland meten we 51 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 3.970 per m² en het bereik loopt van € 2.695 per m² in Winterswijk tot € 5.896 per m² in Ermelo. Neder-Betuwe zit daarmee ongeveer op het provinciale midden.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Neder-Betuwe?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Neder-Betuwe blijft onder € 2.394 per m², de duurste tien procent gaat over € 6.169 per m² heen. De bovenkant is daarmee 2,6 keer zo duur per m² als de onderkant: een groot verschil, dat meestal wijst op een gemengd woningbestand: kleine appartementen en rijtjeshuizen naast vrijstaande woningen of woningen op grote kavels. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 397.000, met een bandbreedte van ruwweg € 239.000 tot € 617.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Neder-Betuwe
Van de 170 gemeten woningen staan er 45 nu te koop, tegen € 3.788 per m²; zijn er 125 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 4.087 per m². Het huidige aanbod ligt 7% lager dan het recent verdwenen aanbod, wat doorgaans betekent dat er nu andere woningtypen in de verkoop staan. Bij 159 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.673 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Neder-Betuwe
In Neder-Betuwe publiceren 24 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 2 daarvan werken uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 26,6 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Neder-Betuwe.
Kijk ook bij makelaars in Neder-Betuwe, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
