Huizenprijzen per m² in Vaals

De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Vaals is € 3.185/m², gebaseerd op 148 woningen in ons openbare woningaanbod.

€ 3.185meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak

Middelste 80% (P10–P90): € 1.745€ 4.831 per m² · gebaseerd op 148 woningen.

Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.

De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.

Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Vaals

De vraagprijzen liggen in Vaals dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 2.244 en € 3.439 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.

In Vaals ligt de mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ongeveer 22% lager dan de landelijke mediaan van € 4.076/m².

Van de omliggende gemeenten wordt in Gulpen-Wittem meer per m² gevraagd dan in Vaals en in Simpelveld, Heerlen, Voerendaal en Kerkrade minder; het hoogst in Gulpen-Wittem (€ 3.198/m²), het laagst in Kerkrade (€ 2.007/m²).

Bij woningen die nu te koop staan ligt de mediane vraagprijs per m² lager dan bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen (€ 2.818/m² tegen € 3.185/m²). Het verschil betreft de samenstelling van beide groepen en niet de prijsontwikkeling.

Over het hele aanbod van Vaals bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 395.000; de middelste helft ligt tussen € 289.000 en € 475.000.

Per maand verschilt het beeld in Vaals sterk: de mediane vraagprijs per m² liep over 4 maanden uiteen van € 2.912/m² (december 2025) tot € 4.831/m² (januari 2026). Bij een klein maandaanbod zegt zo'n verschil meer over wat er toevallig te koop stond dan over de markt.

Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Vaals op plaats 279 van 342 gemeenten en behoort daarmee tot de 20% met de laagste vraagprijzen.

Het woningaanbod in Vaals is verdeeld over 19 makelaarskantoren, waarvan het grootste kantoor 20% van dat aanbod voor zijn rekening neemt; geen enkel kantoor is daarmee bepalend voor het beeld.

Vrijwel het hele aanbod in Vaals heeft een eigen perceel: 89% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.466/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 350 m².

Gemiddelde en mediaan liggen in Vaals dicht bij elkaar (€ 3.233/m² tegen € 3.185/m²): het aanbod kent hier weinig uitschieters naar boven.

Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 124 m², dicht bij de 123 m² die landelijk gebruikelijk is; 18% van de aangeboden woningen meet minder dan 75 m² en 38% meer dan 125 m².

Een tiende van het aanbod in Vaals wordt voor minder dan € 1.745/m² aangeboden en een tiende voor meer dan € 4.831/m².

Van de 148 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 36 te koop, oftewel 24%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.

alles

148 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen

Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Vaals: 148 woningen, mediaan € 3.185/m², middelste helft € 2.244 tot € 3.439

meest voorkomend € 3.185€ 1.259€ 3.804€ 6.348

Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod

meest voorkomend/m²woningen
Nu te koop€ 2.818/m²36
Recent uit het aanbod€ 3.185/m²112
76%veel omzet

Van de 148 woningen in dit venster staat er 112 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.

Prijs per m² perceel (grond)

De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.466/m², over 132 woningen met een eigen perceel.

Prijs per m² naar bouwperiode

Bouwperiodemeest voorkomend/m²woningen
Voor 1945€ 3.065/m²33
1945–1990€ 2.557/m²68
Na 1990€ 3.185/m²47

Prijs per m² naar woningtype

In Vaals liggen appartementen en meergezinspanden per m² zo'n 1,2 keer zo hoog geprijsd als eengezinswoningen. Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.

Typemeest voorkomend/m²woningen
Eengezinswoning€ 2.722/m²86
Appartement / meergezinspand€ 3.185/m²62

Wijken en buurten in Vaals

Tussen de goedkoopste en de duurste buurt van Vaals met genoeg metingen zit ongeveer een factor 1,3 in de prijs per m². Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.

BuurtInwonersmeest voorkomend/m²Tot grote supermarkt
Vaals7.510€ 3.185/m²0,8 km
Vijlen1.270€ 2.366/m²4,9 km
Lemiers720-2,9 km
Raren165-2,9 km
Wolfhaag140-2,5 km
Holset125-3,2 km

Voorzieningen & bereikbaarheid

Gemiddeld over de buurten in Vaals: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 1,6 km verderop; een basisschool op gemiddeld 1,0 km; een huisartsenpraktijk op 1,5 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 14,6 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.

Van de woningvoorraad is gemiddeld 13% vrijstaand en 19% tussenwoning, tegenover 47% appartement of ander meergezinspand.

Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd

Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)

dec '25: € 2.912/m² (n=14)jan '26: € 4.831/m² (n=9)jul '26: € 3.100/m² (n=65)aug '26: € 3.125/m² (n=60)€ 4.831€ 2.912dec '25aug '26
Vaals
Bekijk op de interactieve kaart

Huizenprijzen per m² in de buurt

De woningmarkt van Vaals in cijfers

Vaals ligt in de provincie Limburg, in Zuid-Limburg. In ons openbare woningaanbod staan 148 woningen in Vaals waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.185 per m² woonoppervlak op.

Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Vaals zit daarmee 19% onder het landelijke midden en staat op plaats 280 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).

Binnen Limburg meten we 31 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 2.863 per m² en het bereik loopt van € 2.007 per m² in Kerkrade tot € 5.634 per m² in Eijsden-Margraten. Vaals zit daarmee aan de duurdere kant van Limburg.

Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Vaals?

Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Vaals blijft onder € 1.745 per m², de duurste tien procent gaat over € 4.831 per m² heen. De bovenkant is daarmee 2,8 keer zo duur per m² als de onderkant: een groot verschil, dat meestal wijst op een gemengd woningbestand: kleine appartementen en rijtjeshuizen naast vrijstaande woningen of woningen op grote kavels. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 318.000, met een bandbreedte van ruwweg € 174.000 tot € 483.000.

Aanbod en recent verdwenen woningen in Vaals

Van de 148 gemeten woningen staan er 36 nu te koop, tegen € 2.818 per m²; zijn er 112 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 3.185 per m². Het huidige aanbod ligt 12% lager dan het recent verdwenen aanbod, wat doorgaans betekent dat er nu andere woningtypen in de verkoop staan. Bij 132 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.466 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.

Makelaars in Vaals

In Vaals publiceren 21 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 2 daarvan werken uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 33,1 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Vaals.

Kijk ook bij makelaars in Vaals, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.

Deze cijfers zijn afgeleid van openbaar gepubliceerde vraagprijzen gedeeld door het woonoppervlak uit de BAG; het zijn geen transactieprijzen. Ze zijn indicatief en niet noodzakelijk volledig. Klopt er iets niet? Neem contact op.