Huizenprijzen per m² in Tynaarlo
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Tynaarlo is € 3.618/m², gebaseerd op 286 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 2.439 – € 5.000 per m² · gebaseerd op 286 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Tynaarlo
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 166 m², tegen 123 m² landelijk, en 86% van de aangeboden woningen meet meer dan 125 m². Bij ruimere woningen ligt de vraagprijs per m² doorgaans lager.
Van de omliggende gemeenten wordt in Groningen meer per m² gevraagd dan in Tynaarlo en in Assen, Noordenveld, Midden-Groningen en Aa en Hunze minder; het hoogst in Groningen (€ 3.756/m²), het laagst in Veendam (€ 2.721/m²).
Het aanbod in Tynaarlo is afkomstig van 43 makelaarskantoren; het grootste kantoor neemt 36% van dat aanbod voor zijn rekening.
De landelijke mediane vraagprijs ligt op € 4.076/m²; de mediaan in deze gemeente ligt daar ongeveer 11% onder.
Per maand verschilt het beeld in Tynaarlo sterk: de mediane vraagprijs per m² liep over 4 maanden uiteen van € 2.899/m² (januari 2026) tot € 4.936/m² (december 2025). Bij een klein maandaanbod zegt zo'n verschil meer over wat er toevallig te koop stond dan over de markt.
Over het hele aanbod van Tynaarlo bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 795.000; de middelste helft ligt tussen € 459.000 en € 1.195.000.
Bij woningen die nu te koop staan ligt de mediane vraagprijs per m² hoger dan bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen (€ 3.870/m² tegen € 3.566/m²). Het verschil betreft de samenstelling van beide groepen en niet de prijsontwikkeling.
Vrijwel het hele aanbod in Tynaarlo heeft een eigen perceel: 100% van de woningen, waarvoor mediaan € 803/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 990 m².
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Tynaarlo op plaats 214 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de lagere vraagprijzen.
Een tiende van het aanbod in Tynaarlo wordt voor minder dan € 2.439/m² aangeboden en een tiende voor meer dan € 5.000/m².
Van de 286 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 54 te koop, oftewel 19%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.
Het rekenkundig gemiddelde ligt in Tynaarlo op € 3.947/m², tegen een mediaan van € 3.618/m². Dat verschil komt van een kleinere groep duurdere woningen.
De middelste helft van het aanbod in Tynaarlo heeft een vraagprijs tussen € 2.995 en € 4.789 per m²; die spreiding is vergelijkbaar met het landelijke beeld.
286 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Tynaarlo: 286 woningen, mediaan € 3.618/m², middelste helft € 2.995 tot € 4.789
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 3.870/m² | 54 |
| Recent uit het aanbod | € 3.566/m² | 232 |
Van de 286 woningen in dit venster staat er 232 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 803/m², over 285 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 3.546/m² | 75 |
| 1945–1990 | € 3.542/m² | 135 |
| Na 1990 | € 4.264/m² | 76 |
Prijs per m² naar woningtype
In Tynaarlo liggen appartementen en meergezinspanden per m² zo'n 1,3 keer zo hoog geprijsd als eengezinswoningen. Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 3.558/m² | 264 |
| Appartement / meergezinspand | € 4.460/m² | 22 |
Wijken en buurten in Tynaarlo
Tussen de goedkoopste en de duurste buurt van Tynaarlo met genoeg metingen zit ongeveer een factor 1,4 in de prijs per m². Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| Eelde | 6.765 | € 3.546/m² | 0,7 km |
| Vries | 4.065 | € 3.819/m² | 0,8 km |
| Zuidlaren | 4.010 | € 3.571/m² | 0,7 km |
| Paterswolde | 3.970 | € 4.500/m² | 0,9 km |
| Zuid-Es | 3.380 | - | 0,8 km |
| Ter Borch | 2.750 | - | 3,2 km |
| Tynaarlo | 1.660 | € 3.452/m² | 3,4 km |
| Westlaren | 1.440 | - | 0,5 km |
| Yde | 790 | - | 4,3 km |
| Zeijen | 635 | - | 4,8 km |
| De Groeve | 410 | - | 3,0 km |
| Donderen | 375 | - | 3,2 km |
| Schuilingsoord | 295 | - | 0,8 km |
| Verspreide huizen Tynaarlo | 265 | € 4.969/m² | 3,2 km |
| Eelderwolde | 265 | - | 2,7 km |
| Zuidlaarderveen | 250 | - | 5,5 km |
| Oosterbroek en vliegveld | 195 | - | 2,5 km |
| Verspreide huizen Eelderwolde | 190 | - | 2,3 km |
| Midlaren | 185 | - | 2,3 km |
| Verspreide huizen Zeegse | 185 | - | 3,5 km |
Nog 6 buurten in Tynaarlo staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Tynaarlo: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 1,5 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,8 km; een huisartsenpraktijk op 1,5 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 8,8 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 34% vrijstaand en 17% tussenwoning, tegenover 12% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Tynaarlo in cijfers
Tynaarlo ligt in de provincie Drenthe, op de Hondsrug. In ons openbare woningaanbod staan 286 woningen in Tynaarlo waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.618 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Tynaarlo zit daarmee 8% onder het landelijke midden en staat op plaats 214 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).
Binnen Drenthe meten we 12 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 3.385 per m² en het bereik loopt van € 2.775 per m² in Emmen tot € 3.748 per m² in Meppel. Tynaarlo zit daarmee aan de duurdere kant van Drenthe.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Tynaarlo?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Tynaarlo blijft onder € 2.439 per m², de duurste tien procent gaat over € 5.000 per m² heen. De bovenkant is daarmee 2,1 keer zo duur per m² als de onderkant: een normale spreiding voor een gemeente met verschillende woningtypen naast elkaar. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 362.000, met een bandbreedte van ruwweg € 244.000 tot € 500.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Tynaarlo
Van de 286 gemeten woningen staan er 54 nu te koop, tegen € 3.870 per m²; zijn er 232 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 3.566 per m². Het huidige aanbod ligt 9% hoger dan het recent verdwenen aanbod. Dat kan op oplopende vraagprijzen wijzen, maar ook op een ander soort woningen dat nu te koop staat. Bij 285 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 803 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Tynaarlo
In Tynaarlo publiceren 48 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. Geen van die kantoren werkt uitsluitend hier: ze zijn gemiddeld in nog 16,5 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Tynaarlo.
Kijk ook bij makelaars in Tynaarlo, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
