Huizenprijzen per m² in Roerdalen

De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Roerdalen is € 2.863/m², gebaseerd op 241 woningen in ons openbare woningaanbod.

€ 2.863meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak

Middelste 80% (P10–P90): € 1.291€ 4.310 per m² · gebaseerd op 241 woningen.

Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.

De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.

Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Roerdalen

In Roerdalen ligt de mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ongeveer 30% lager dan de landelijke mediaan van € 4.076/m².

De vraagprijzen liggen in Roerdalen dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 2.388 en € 3.521 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.

Van de omliggende gemeenten wordt in Roermond, Leudal en Peel en Maas meer per m² gevraagd dan in Roerdalen en in Maasgouw, Echt-Susteren en Beesel minder; het hoogst in Peel en Maas (€ 3.306/m²), het laagst in Maasgouw (€ 2.083/m²).

Per maand verschilt het beeld in Roerdalen sterk: de mediane vraagprijs per m² liep over 4 maanden uiteen van € 2.598/m² (december 2025) tot € 4.573/m² (januari 2026). Bij een klein maandaanbod zegt zo'n verschil meer over wat er toevallig te koop stond dan over de markt.

Over het hele aanbod van Roerdalen bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 335.000; de middelste helft ligt tussen € 250.000 en € 425.000.

Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Roerdalen op plaats 308 van 342 gemeenten en behoort daarmee tot de 20% met de laagste vraagprijzen.

Bij woningen die nu te koop staan ligt de mediane vraagprijs per m² lager dan bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen (€ 2.686/m² tegen € 2.863/m²). Het verschil betreft de samenstelling van beide groepen en niet de prijsontwikkeling.

Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 117 m², dicht bij de 123 m² die landelijk gebruikelijk is; 25% van de aangeboden woningen meet minder dan 75 m² en 48% meer dan 125 m².

Vrijwel het hele aanbod in Roerdalen heeft een eigen perceel: 98% van de woningen, waarvoor mediaan € 853/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 321 m².

Het woningaanbod in Roerdalen is verdeeld over 31 makelaarskantoren, waarvan het grootste kantoor 21% van dat aanbod voor zijn rekening neemt; geen enkel kantoor is daarmee bepalend voor het beeld.

Gemiddelde en mediaan liggen in Roerdalen dicht bij elkaar (€ 2.963/m² tegen € 2.863/m²): het aanbod kent hier weinig uitschieters naar boven.

De uitersten liggen in Roerdalen ver uit elkaar: de goedkoopste tiende van het aanbod blijft onder € 1.291/m², terwijl de duurste tiende boven € 4.310/m² uitkomt. Wie hier zoekt, vindt sterk uiteenlopende woningen naast elkaar.

Van de 241 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 39 te koop, oftewel 16%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.

alles

241 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen

Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Roerdalen: 241 woningen, mediaan € 2.863/m², middelste helft € 2.388 tot € 3.521

meest voorkomend € 2.863€ 891€ 3.196€ 5.500

Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod

meest voorkomend/m²woningen
Nu te koop€ 2.686/m²39
Recent uit het aanbod€ 2.863/m²202
84%veel omzet

Van de 241 woningen in dit venster staat er 202 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.

Prijs per m² perceel (grond)

De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 853/m², over 237 woningen met een eigen perceel.

Prijs per m² naar bouwperiode

Bouwperiodemeest voorkomend/m²woningen
Voor 1945€ 1.016/m²46
1945–1990€ 3.010/m²166
Na 1990€ 3.360/m²29

Prijs per m² naar woningtype

In Roerdalen liggen appartementen en meergezinspanden per m² zo'n 1,3 keer zo hoog geprijsd als eengezinswoningen. Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.

Typemeest voorkomend/m²woningen
Eengezinswoning€ 2.742/m²168
Appartement / meergezinspand€ 3.521/m²73

Wijken en buurten in Roerdalen

De buurten van Roerdalen lopen ver uiteen: de duurste buurt met genoeg metingen vraagt ruim 4 keer zoveel per m² als de goedkoopste. Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.

BuurtInwonersmeest voorkomend/m²Tot grote supermarkt
Herkenbosch3.865€ 3.521/m²0,6 km
Melick3.700-0,7 km
Posterholt3.585-0,8 km
Montfort2.875€ 3.005/m²0,6 km
Sint Odiliënberg2.805€ 2.388/m²0,6 km
Vlodrop1.925€ 891/m²0,8 km
Buitengebied Montfort225-1,3 km
Buitengebied Herkenbosch220-2,2 km
Borg165-2,2 km
Buitengebied Posterholt140-1,8 km
Buitengebied Vlodrop110-1,7 km
Varst90-3,0 km
Rothenbach85-0,2 km

Voorzieningen & bereikbaarheid

Gemiddeld over de buurten in Roerdalen: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,7 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,8 km; een huisartsenpraktijk op 0,8 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 7,7 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.

Van de woningvoorraad is gemiddeld 32% vrijstaand en 17% tussenwoning, tegenover 10% appartement of ander meergezinspand.

Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd

Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)

dec '25: € 2.598/m² (n=26)jan '26: € 4.573/m² (n=12)jul '26: € 2.863/m² (n=121)aug '26: € 2.863/m² (n=82)€ 4.573€ 2.598dec '25aug '26
Roerdalen
Bekijk op de interactieve kaart

Huizenprijzen per m² in de buurt

De woningmarkt van Roerdalen in cijfers

Roerdalen ligt in de provincie Limburg, in Midden-Limburg. In ons openbare woningaanbod staan 241 woningen in Roerdalen waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 2.863 per m² woonoppervlak op.

Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Roerdalen zit daarmee 27% onder het landelijke midden en staat op plaats 308 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).

Binnen Limburg meten we 31 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 2.863 per m² en het bereik loopt van € 2.007 per m² in Kerkrade tot € 5.634 per m² in Eijsden-Margraten. Roerdalen zit daarmee ongeveer op het provinciale midden.

Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Roerdalen?

Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Roerdalen blijft onder € 1.291 per m², de duurste tien procent gaat over € 4.310 per m² heen. De bovenkant is daarmee 3,3 keer zo duur per m² als de onderkant: een groot verschil, dat meestal wijst op een gemengd woningbestand: kleine appartementen en rijtjeshuizen naast vrijstaande woningen of woningen op grote kavels. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 286.000, met een bandbreedte van ruwweg € 129.000 tot € 431.000.

Aanbod en recent verdwenen woningen in Roerdalen

Van de 241 gemeten woningen staan er 39 nu te koop, tegen € 2.686 per m²; zijn er 202 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 2.863 per m². Het huidige aanbod ligt 6% lager dan het recent verdwenen aanbod, wat doorgaans betekent dat er nu andere woningtypen in de verkoop staan. Bij 237 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 853 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.

Makelaars in Roerdalen

In Roerdalen publiceren 32 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. Geen van die kantoren werkt uitsluitend hier: ze zijn gemiddeld in nog 19,3 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Roerdalen.

Kijk ook bij makelaars in Roerdalen, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.

Deze cijfers zijn afgeleid van openbaar gepubliceerde vraagprijzen gedeeld door het woonoppervlak uit de BAG; het zijn geen transactieprijzen. Ze zijn indicatief en niet noodzakelijk volledig. Klopt er iets niet? Neem contact op.