Huizenprijzen per m² in Heerenveen

De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Heerenveen is € 3.235/m², gebaseerd op 1088 woningen in ons openbare woningaanbod.

€ 3.235meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak

Middelste 80% (P10–P90): € 2.445€ 4.394 per m² · gebaseerd op 1088 woningen.

Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.

De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.

Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Heerenveen

Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 169 m², tegen 123 m² landelijk, en 84% van de aangeboden woningen meet meer dan 125 m². Bij ruimere woningen ligt de vraagprijs per m² doorgaans lager.

In Heerenveen ligt de mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ongeveer 21% lager dan de landelijke mediaan van € 4.076/m².

De vraagprijzen liggen in Heerenveen dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 2.926 en € 4.211 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.

Van de omliggende gemeenten wordt in Opsterland, Weststellingwerf en De Fryske Marren meer per m² gevraagd dan in Heerenveen en in Smallingerland, Ooststellingwerf en Tytsjerksteradiel minder; het hoogst in De Fryske Marren (€ 3.919/m²), het laagst in Tytsjerksteradiel (€ 2.783/m²).

Over het hele aanbod van Heerenveen bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 575.000; de middelste helft ligt tussen € 475.000 en € 750.000.

Het aanbod in Heerenveen is afkomstig van 57 makelaarskantoren; het grootste kantoor neemt 33% van dat aanbod voor zijn rekening.

Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Heerenveen op plaats 267 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de lagere vraagprijzen.

Deze cijfers rusten op 1.088 woningen, waarvan er op dit moment 88 te koop staan (8%). Het beeld leunt hier dus vooral op aanbod dat inmiddels is verdwenen.

Vrijwel het hele aanbod in Heerenveen heeft een eigen perceel: 91% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.068/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 642 m².

Over de 4 gemeten maanden bleef de mediane vraagprijs per m² in Heerenveen tamelijk stabiel: laagst € 3.062/m² (december 2025), hoogst € 3.308/m² (juli 2026).

De uiterste tienden liggen in Heerenveen niet ver uit elkaar: een tiende van het aanbod wordt voor minder dan € 2.445/m² aangeboden, een tiende voor meer dan € 4.394/m².

Bij woningen die nu te koop staan en bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen liggen de mediane vraagprijzen per m² dicht bij elkaar (€ 3.311/m² tegen € 3.235/m²).

Het rekenkundig gemiddelde ligt in Heerenveen op € 3.491/m², tegen een mediaan van € 3.235/m². Dat verschil komt van een kleinere groep duurdere woningen.

alles

1088 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen

Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Heerenveen: 1.088 woningen, mediaan € 3.235/m², middelste helft € 2.926 tot € 4.211

meest voorkomend € 3.235€ 2.044€ 4.004€ 5.964

Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod

meest voorkomend/m²woningen
Nu te koop€ 3.311/m²88
Recent uit het aanbod€ 3.235/m²1000
92%veel omzet

Van de 1.088 woningen in dit venster staat er 1.000 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.

Prijs per m² perceel (grond)

De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.068/m², over 991 woningen met een eigen perceel.

Prijs per m² naar bouwperiode

Bouwperiodemeest voorkomend/m²woningen
Voor 1945€ 3.506/m²228
1945–1990€ 3.308/m²509
Na 1990€ 3.075/m²351

Prijs per m² naar woningtype

In Heerenveen liggen appartementen en meergezinspanden per m² zo'n 1,4 keer zo hoog geprijsd als eengezinswoningen. Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.

Typemeest voorkomend/m²woningen
Eengezinswoning€ 3.165/m²927
Appartement / meergezinspand€ 4.394/m²161

Wijken en buurten in Heerenveen

De buurten van Heerenveen lopen ver uiteen: de duurste buurt met genoeg metingen vraagt ruim 3 keer zoveel per m² als de goedkoopste. Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.

BuurtInwonersmeest voorkomend/m²Tot grote supermarkt
De Greiden7.295€ 2.657/m²0,6 km
Skoatterwald5.280€ 3.101/m²2,4 km
Noord3.900€ 3.075/m²1,3 km
Midden3.745€ 3.235/m²0,6 km
Akkrum3.330€ 5.799/m²0,7 km
Jubbega3.210€ 4.412/m²1,7 km
Nijehaske3.195€ 3.236/m²1,6 km
Centrum3.125€ 4.394/m²0,4 km
De Akkers2.460€ 3.308/m²0,5 km
Oranjewoud1.580€ 5.964/m²1,4 km
Aldeboarn1.505-4,9 km
Nieuwehorne1.485€ 2.323/m²0,7 km
Oudeschoot1.480€ 4.126/m²2,1 km
De Heide1.395-2,3 km
De Knipe1.370-3,7 km
Nes980-1,7 km
Tjalleberd850€ 4.238/m²6,3 km
Oudehorne830-2,7 km
Hoornsterzwaag820-3,5 km
Mildam685€ 3.442/m²4,1 km

Nog 5 buurten in Heerenveen staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.

Voorzieningen & bereikbaarheid

Gemiddeld over de buurten in Heerenveen: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 1,7 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,9 km; een huisartsenpraktijk op 1,7 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 4,3 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.

Van de woningvoorraad is gemiddeld 30% vrijstaand en 21% tussenwoning, tegenover 22% appartement of ander meergezinspand.

Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd

Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)

dec '25: € 3.062/m² (n=26)jan '26: € 3.106/m² (n=9)jul '26: € 3.308/m² (n=490)aug '26: € 3.235/m² (n=563)€ 3.308€ 3.062dec '25aug '26
Heerenveen
Bekijk op de interactieve kaart

Huizenprijzen per m² in de buurt

De woningmarkt van Heerenveen in cijfers

Heerenveen ligt in de provincie Fryslân. In ons openbare woningaanbod staan 1.088 woningen in Heerenveen waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.235 per m² woonoppervlak op.

Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Heerenveen zit daarmee 17% onder het landelijke midden en staat op plaats 267 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).

Binnen Fryslân meten we 18 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 3.116 per m² en het bereik loopt van € 2.500 per m² in Noardeast-Fryslân tot € 6.641 per m² in Terschelling. Heerenveen zit daarmee aan de duurdere kant van Fryslân.

Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Heerenveen?

Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Heerenveen blijft onder € 2.445 per m², de duurste tien procent gaat over € 4.394 per m² heen. De bovenkant is daarmee 1,8 keer zo duur per m² als de onderkant: een smalle spreiding, wat past bij een woningbestand dat qua type en bouwperiode sterk op elkaar lijkt. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 324.000, met een bandbreedte van ruwweg € 244.000 tot € 439.000.

Aanbod en recent verdwenen woningen in Heerenveen

Van de 1.088 gemeten woningen staan er 88 nu te koop, tegen € 3.311 per m²; zijn er 1.000 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 3.235 per m². Die twee liggen dicht bij elkaar: het huidige aanbod wijkt qua prijsniveau nauwelijks af van wat er recent uit de etalage verdween. Bij 991 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.068 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.

Makelaars in Heerenveen

In Heerenveen publiceren 61 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 3 daarvan werken uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 18,1 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Heerenveen.

Kijk ook bij makelaars in Heerenveen, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.

Deze cijfers zijn afgeleid van openbaar gepubliceerde vraagprijzen gedeeld door het woonoppervlak uit de BAG; het zijn geen transactieprijzen. Ze zijn indicatief en niet noodzakelijk volledig. Klopt er iets niet? Neem contact op.