Huizenprijzen per m² in Etten-Leur
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Etten-Leur is € 3.751/m², gebaseerd op 225 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 2.903 – € 4.749 per m² · gebaseerd op 225 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Etten-Leur
De vraagprijzen liggen in Etten-Leur dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 3.261 en € 4.160 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.
Het aanbod in Etten-Leur is afkomstig van 29 makelaarskantoren; het grootste kantoor neemt 43% van dat aanbod voor zijn rekening.
Van de omliggende gemeenten wordt in Breda, Halderberge, Zundert en Drimmelen meer per m² gevraagd dan in Etten-Leur en in Rucphen en Moerdijk minder; het hoogst in Breda (€ 4.766/m²), het laagst in Moerdijk (€ 3.358/m²).
Over het hele aanbod van Etten-Leur bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 465.000; de middelste helft ligt tussen € 389.000 en € 650.000.
De landelijke mediane vraagprijs ligt op € 4.076/m²; de mediaan in deze gemeente ligt daar ongeveer 8% onder.
Bij woningen die nu te koop staan ligt de mediane vraagprijs per m² lager dan bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen (€ 3.571/m² tegen € 3.802/m²). Het verschil betreft de samenstelling van beide groepen en niet de prijsontwikkeling.
Vrijwel het hele aanbod in Etten-Leur heeft een eigen perceel: 97% van de woningen, waarvoor mediaan € 2.027/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 246 m².
Gemiddelde en mediaan liggen in Etten-Leur dicht bij elkaar (€ 3.816/m² tegen € 3.751/m²): het aanbod kent hier weinig uitschieters naar boven.
De uiterste tienden liggen in Etten-Leur niet ver uit elkaar: een tiende van het aanbod wordt voor minder dan € 2.903/m² aangeboden, een tiende voor meer dan € 4.749/m².
Over de 4 maanden waarin Etten-Leur genoeg aanbod had om te meten, lag de mediane vraagprijs per m² het laagst in januari 2026 (€ 3.327/m²) en het hoogst in december 2025 (€ 3.830/m²).
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Etten-Leur op plaats 199 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de lagere vraagprijzen.
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 124 m², dicht bij de 123 m² die landelijk gebruikelijk is; 3% van de aangeboden woningen meet minder dan 75 m² en 48% meer dan 125 m².
Van de 225 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 51 te koop, oftewel 23%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.
225 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Etten-Leur: 225 woningen, mediaan € 3.751/m², middelste helft € 3.261 tot € 4.160
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 3.571/m² | 51 |
| Recent uit het aanbod | € 3.802/m² | 174 |
Van de 225 woningen in dit venster staat er 174 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 2.027/m², over 219 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 2.296/m² | 8 |
| 1945–1990 | € 3.368/m² | 103 |
| Na 1990 | € 3.906/m² | 114 |
Prijs per m² naar woningtype
In Etten-Leur liggen appartementen en meergezinspanden per m² zo'n 1,2 keer zo hoog geprijsd als eengezinswoningen. Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 3.696/m² | 196 |
| Appartement / meergezinspand | € 4.477/m² | 29 |
Wijken en buurten in Etten-Leur
Tussen de goedkoopste en de duurste buurt van Etten-Leur met genoeg metingen zit ongeveer een factor 1,4 in de prijs per m². Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| Het Hooghuis | 5.010 | € 3.793/m² | 0,7 km |
| Schoenmakershoek | 4.140 | € 4.159/m² | 1,1 km |
| De Keen | 3.540 | € 3.811/m² | 0,7 km |
| Grauwe Polder 3 | 1.970 | - | 0,4 km |
| Sander-Banken 3 | 1.880 | - | 1,0 km |
| Grauwe Polder 4 | 1.635 | - | 0,7 km |
| Banakkers 3 | 1.565 | - | 0,6 km |
| Centrum Oost 1 | 1.410 | - | 0,6 km |
| Hoge Neerstraat | 1.365 | - | 1,3 km |
| De Grient | 1.340 | - | 1,6 km |
| De Streek | 1.245 | - | 1,1 km |
| Sander-Banken 4 | 1.230 | - | 0,6 km |
| Centrum Oost 2 | 1.225 | € 3.351/m² | 0,9 km |
| Grauwe Polder 1 | 1.160 | € 3.144/m² | 0,6 km |
| Centrum Oost 3 | 1.020 | - | 0,7 km |
| Noord 3 | 950 | - | 0,6 km |
| Baai 2 | 900 | € 3.066/m² | 0,6 km |
| Banakkers 1 | 860 | - | 0,4 km |
| Noord 2 | 840 | - | 0,2 km |
| Baai 3 | 830 | - | 0,3 km |
Nog 16 buurten in Etten-Leur staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Etten-Leur: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,8 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,7 km; een huisartsenpraktijk op 1,1 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 2,0 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 12% vrijstaand en 46% tussenwoning, tegenover 19% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Etten-Leur in cijfers
Etten-Leur ligt in de provincie Noord-Brabant, in West-Brabant. In ons openbare woningaanbod staan 225 woningen in Etten-Leur waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.751 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Etten-Leur zit daarmee 4% onder het landelijke midden en staat op plaats 199 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).
Binnen Noord-Brabant meten we 56 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 3.903 per m² en het bereik loopt van € 2.737 per m² in Roosendaal tot € 5.252 per m² in Vught. Etten-Leur zit daarmee aan de betaalbaardere kant van Noord-Brabant.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Etten-Leur?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Etten-Leur blijft onder € 2.903 per m², de duurste tien procent gaat over € 4.749 per m² heen. De bovenkant is daarmee 1,6 keer zo duur per m² als de onderkant: een smalle spreiding, wat past bij een woningbestand dat qua type en bouwperiode sterk op elkaar lijkt. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 375.000, met een bandbreedte van ruwweg € 290.000 tot € 475.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Etten-Leur
Van de 225 gemeten woningen staan er 51 nu te koop, tegen € 3.571 per m²; zijn er 174 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 3.802 per m². Het huidige aanbod ligt 6% lager dan het recent verdwenen aanbod, wat doorgaans betekent dat er nu andere woningtypen in de verkoop staan. Bij 219 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 2.027 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Etten-Leur
In Etten-Leur publiceren 32 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 3 daarvan werken uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 27,6 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Etten-Leur.
Kijk ook bij makelaars in Etten-Leur, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
