Huizenprijzen per m² in Epe
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Epe is € 4.545/m², gebaseerd op 145 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 3.168 – € 7.811 per m² · gebaseerd op 145 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Epe
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 153 m², tegen 123 m² landelijk, en 63% van de aangeboden woningen meet meer dan 125 m². Bij ruimere woningen ligt de vraagprijs per m² doorgaans lager.
In geen van de nabijgelegen gemeenten ligt de mediane vraagprijs per m² hoger dan in Epe; Heerde komt er met € 4.299/m² het dichtst bij.
De landelijke mediane vraagprijs ligt op € 4.076/m²; de mediaan in deze gemeente ligt daar ongeveer 12% boven.
De middelste helft van het aanbod in Epe heeft een vraagprijs tussen € 3.692 en € 5.725 per m²; die spreiding is vergelijkbaar met het landelijke beeld.
Over het hele aanbod van Epe bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 685.000; de middelste helft ligt tussen € 499.900 en € 1.095.000.
Bij woningen die nu te koop staan ligt de mediane vraagprijs per m² hoger dan bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen (€ 4.777/m² tegen € 4.414/m²). Het verschil betreft de samenstelling van beide groepen en niet de prijsontwikkeling.
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Epe op plaats 86 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de hogere vraagprijzen.
Vrijwel het hele aanbod in Epe heeft een eigen perceel: 99% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.216/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 526 m².
Het rekenkundig gemiddelde ligt in Epe 16% boven de mediaan (€ 5.285/m² tegen € 4.545/m²). Een beperkt aantal dure woningen trekt het gemiddelde flink omhoog; de mediaan geeft hier een eerlijker beeld van een gewone woning.
Het actuele aanbod weegt hier zwaar mee: van de 145 woningen in deze cijfers staan er 59 op dit moment te koop, 41% van het totaal.
Het woningaanbod in Epe is verdeeld over 24 makelaarskantoren, waarvan het grootste kantoor 21% van dat aanbod voor zijn rekening neemt; geen enkel kantoor is daarmee bepalend voor het beeld.
Een tiende van het aanbod in Epe wordt voor minder dan € 3.168/m² aangeboden en een tiende voor meer dan € 7.811/m².
145 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Epe: 145 woningen, mediaan € 4.545/m², middelste helft € 3.692 tot € 5.725
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 4.777/m² | 59 |
| Recent uit het aanbod | € 4.414/m² | 86 |
Van de 145 woningen in dit venster staat er 86 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.216/m², over 144 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 4.994/m² | 42 |
| 1945–1990 | € 4.362/m² | 61 |
| Na 1990 | € 4.526/m² | 42 |
Prijs per m² naar woningtype
Appartementen en eengezinswoningen liggen in Epe dicht bij elkaar in prijs per m². Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 4.362/m² | 123 |
| Appartement / meergezinspand | € 4.545/m² | 22 |
Wijken en buurten in Epe
Tussen de goedkoopste en de duurste buurt van Epe met genoeg metingen zit ongeveer een factor 1,4 in de prijs per m². Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| Vegtelarij | 2.665 | - | 1,1 km |
| Enkweg | 1.965 | - | 0,6 km |
| Oosterhof | 1.910 | - | 1,0 km |
| Buitengebied Emst | 1.820 | - | 2,6 km |
| Buitengebied Vaassen | 1.740 | € 5.649/m² | 2,4 km |
| Heggerenk | 1.715 | - | 0,9 km |
| Epe Centrum | 1.670 | € 4.545/m² | 0,4 km |
| Kern Emst | 1.405 | - | 0,5 km |
| Buitengebied Epe Oost | 1.360 | - | 2,4 km |
| Hoge Weerd | 1.355 | - | 0,3 km |
| Krugerstraat Zuid | 1.250 | - | 1,0 km |
| Hogeland | 1.185 | € 4.587/m² | 0,7 km |
| Epe Noord | 1.170 | - | 1,3 km |
| Woestijnweg | 1.145 | - | 1,2 km |
| Vulcanus - de Pirk | 1.100 | - | 0,7 km |
| Burgerenk | 1.060 | - | 0,3 km |
| Klaarbeek | 965 | - | 1,2 km |
| Buitengebied Epe West | 900 | - | 2,1 km |
| Vogelbuurt | 890 | - | 1,2 km |
| Buitengebied Oene | 890 | - | 1,5 km |
Nog 5 buurten in Epe staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Epe: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 1,1 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,9 km; een huisartsenpraktijk op 1,3 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 10,4 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 34% vrijstaand en 23% tussenwoning, tegenover 21% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Epe in cijfers
Epe ligt in de provincie Gelderland, op de Veluwe. In ons openbare woningaanbod staan 145 woningen in Epe waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 4.545 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Epe zit daarmee 16% boven het landelijke midden en staat op plaats 86 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).
Binnen Gelderland meten we 51 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 3.970 per m² en het bereik loopt van € 2.695 per m² in Winterswijk tot € 5.896 per m² in Ermelo. Epe zit daarmee aan de duurdere kant van Gelderland.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Epe?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Epe blijft onder € 3.168 per m², de duurste tien procent gaat over € 7.811 per m² heen. De bovenkant is daarmee 2,5 keer zo duur per m² als de onderkant: een normale spreiding voor een gemeente met verschillende woningtypen naast elkaar. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 454.000, met een bandbreedte van ruwweg € 317.000 tot € 781.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Epe
Van de 145 gemeten woningen staan er 59 nu te koop, tegen € 4.777 per m²; zijn er 86 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 4.414 per m². Het huidige aanbod ligt 8% hoger dan het recent verdwenen aanbod. Dat kan op oplopende vraagprijzen wijzen, maar ook op een ander soort woningen dat nu te koop staat. Bij 144 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.216 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Epe
In Epe publiceren 26 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. Geen van die kantoren werkt uitsluitend hier: ze zijn gemiddeld in nog 24,1 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Epe.
Kijk ook bij makelaars in Epe, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
