Huizenprijzen per m² in Enschede
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Enschede is € 3.281/m², gebaseerd op 1050 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 2.398 – € 4.761 per m² · gebaseerd op 1050 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Enschede
De vraagprijzen liggen in Enschede dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 2.812 en € 3.968 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.
De landelijke mediane vraagprijs ligt op € 4.076/m²; de mediaan in deze gemeente ligt daar ongeveer 20% onder.
Het woningaanbod in Enschede is verdeeld over 78 makelaarskantoren, waarvan het grootste kantoor 11% van dat aanbod voor zijn rekening neemt; geen enkel kantoor is daarmee bepalend voor het beeld.
Van de omliggende gemeenten wordt in Oldenzaal en Dinkelland meer per m² gevraagd dan in Enschede en in Hengelo, Haaksbergen, Losser en Borne minder; het hoogst in Dinkelland (€ 3.348/m²), het laagst in Losser (€ 3.153/m²).
Over het hele aanbod van Enschede bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 375.000; de middelste helft ligt tussen € 285.000 en € 539.000.
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Enschede op plaats 260 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de lagere vraagprijzen.
Vrijwel het hele aanbod in Enschede heeft een eigen perceel: 94% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.488/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 311 m².
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 118 m², dicht bij de 123 m² die landelijk gebruikelijk is; 7% van de aangeboden woningen meet minder dan 75 m² en 43% meer dan 125 m².
Over de 4 gemeten maanden bleef de mediane vraagprijs per m² in Enschede tamelijk stabiel: laagst € 3.110/m² (januari 2026), hoogst € 3.311/m² (augustus 2026).
Bij woningen die nu te koop staan en bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen liggen de mediane vraagprijzen per m² dicht bij elkaar (€ 3.325/m² tegen € 3.262/m²).
De uiterste tienden liggen in Enschede niet ver uit elkaar: een tiende van het aanbod wordt voor minder dan € 2.398/m² aangeboden, een tiende voor meer dan € 4.761/m².
Van de 1.050 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 228 te koop, oftewel 22%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.
Het rekenkundig gemiddelde ligt in Enschede op € 3.576/m², tegen een mediaan van € 3.281/m². Dat verschil komt van een kleinere groep duurdere woningen.
1050 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Enschede: 1.050 woningen, mediaan € 3.281/m², middelste helft € 2.812 tot € 3.968
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 3.325/m² | 228 |
| Recent uit het aanbod | € 3.262/m² | 822 |
Van de 1.050 woningen in dit venster staat er 822 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.488/m², over 990 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 2.972/m² | 232 |
| 1945–1990 | € 3.125/m² | 515 |
| Na 1990 | € 3.915/m² | 303 |
Prijs per m² naar woningtype
Appartementen en eengezinswoningen liggen in Enschede dicht bij elkaar in prijs per m². Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 3.322/m² | 757 |
| Appartement / meergezinspand | € 3.150/m² | 293 |
Wijken en buurten in Enschede
De buurten van Enschede lopen ver uiteen: de duurste buurt met genoeg metingen vraagt ruim 2 keer zoveel per m² als de goedkoopste. Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| De Bothoven | 5.755 | € 4.000/m² | 0,3 km |
| Tubantia-Toekomst | 4.825 | € 3.205/m² | 0,7 km |
| Velve-Lindenhof | 4.805 | € 3.261/m² | 0,6 km |
| Stevenfenne | 4.630 | € 3.393/m² | 0,5 km |
| Stroinkslanden-Zuid | 4.615 | € 2.455/m² | 1,0 km |
| Getfert | 4.590 | € 4.080/m² | 0,4 km |
| Wesselerbrink Noord-West | 4.550 | € 3.452/m² | 1,1 km |
| Deppenbroek | 4.530 | € 2.679/m² | 0,5 km |
| Roombeek-Roomveldje | 4.375 | € 3.333/m² | 0,5 km |
| Wesselerbrink Zuid-Oost | 4.375 | € 3.000/m² | 0,9 km |
| Twekkelerveld | 4.210 | - | 0,5 km |
| City | 3.840 | - | 0,2 km |
| Wesselerbrink Noord-Oost | 3.820 | - | 0,6 km |
| Helmerhoek-Noord | 3.765 | - | 0,6 km |
| Helmerhoek-Zuid | 3.705 | € 3.457/m² | 0,7 km |
| Boswinkel-De Braker | 3.685 | € 3.150/m² | 0,6 km |
| Varvik-Diekman | 3.440 | - | 0,5 km |
| Horstlanden-Stadsweide | 3.435 | € 4.032/m² | 0,7 km |
| Park Stokhorst | 3.405 | € 3.417/m² | 0,4 km |
| Stroinkslanden Noord-Oost | 3.205 | € 3.557/m² | 0,8 km |
Nog 45 buurten in Enschede staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Enschede: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,7 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,6 km; een huisartsenpraktijk op 0,9 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 3,2 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 9% vrijstaand en 29% tussenwoning, tegenover 34% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Enschede in cijfers
Enschede ligt in de provincie Overijssel, in Twente. In ons openbare woningaanbod staan 1.050 woningen in Enschede waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.281 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Enschede zit daarmee 16% onder het landelijke midden en staat op plaats 260 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).
Binnen Overijssel meten we 25 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 3.263 per m² en het bereik loopt van € 2.805 per m² in Raalte tot € 4.182 per m² in Zwolle. Enschede zit daarmee ongeveer op het provinciale midden.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Enschede?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Enschede blijft onder € 2.398 per m², de duurste tien procent gaat over € 4.761 per m² heen. De bovenkant is daarmee 2 keer zo duur per m² als de onderkant: een normale spreiding voor een gemeente met verschillende woningtypen naast elkaar. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 328.000, met een bandbreedte van ruwweg € 240.000 tot € 476.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Enschede
Van de 1.050 gemeten woningen staan er 228 nu te koop, tegen € 3.325 per m²; zijn er 822 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 3.262 per m². Die twee liggen dicht bij elkaar: het huidige aanbod wijkt qua prijsniveau nauwelijks af van wat er recent uit de etalage verdween. Bij 990 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.488 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Enschede
In Enschede publiceren 79 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 8 daarvan werken uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 24,2 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Enschede.
Kijk ook bij makelaars in Enschede, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
