Huizenprijzen per m² in Beuningen
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Beuningen is € 3.809/m², gebaseerd op 212 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 2.554 – € 4.545 per m² · gebaseerd op 212 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Beuningen
Van de omliggende gemeenten wordt in Nijmegen, Overbetuwe en Wageningen meer per m² gevraagd dan in Beuningen en in Wijchen, Druten en Heumen minder; het hoogst in Nijmegen (€ 4.282/m²), het laagst in Wijchen (€ 3.224/m²).
Over het hele aanbod van Beuningen bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 489.250; de middelste helft ligt tussen € 189.000 en € 2.250.000.
De landelijke mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ligt op € 4.076/m², en Beuningen wijkt daar nauwelijks van af.
De middelste helft van het aanbod in Beuningen heeft een vraagprijs tussen € 2.554 en € 4.545 per m²; die spreiding is vergelijkbaar met het landelijke beeld.
Vrijwel het hele aanbod in Beuningen heeft een eigen perceel: 99% van de woningen, waarvoor mediaan € 628/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 433 m².
Gemiddelde en mediaan liggen in Beuningen dicht bij elkaar (€ 3.754/m² tegen € 3.809/m²): het aanbod kent hier weinig uitschieters naar boven.
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 127 m², dicht bij de 123 m² die landelijk gebruikelijk is; 26% van de aangeboden woningen meet minder dan 75 m² en 50% meer dan 125 m².
De uiterste tienden liggen in Beuningen niet ver uit elkaar: een tiende van het aanbod wordt voor minder dan € 2.554/m² aangeboden, een tiende voor meer dan € 4.545/m².
Van de 212 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 36 te koop, oftewel 17%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.
Het woningaanbod in Beuningen is verdeeld over 30 makelaarskantoren, waarvan het grootste kantoor 23% van dat aanbod voor zijn rekening neemt; geen enkel kantoor is daarmee bepalend voor het beeld.
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Beuningen op plaats 192 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de lagere vraagprijzen.
Bij woningen die nu te koop staan en bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen liggen de mediane vraagprijzen per m² dicht bij elkaar (€ 3.838/m² tegen € 3.806/m²).
Over de 4 maanden waarin Beuningen genoeg aanbod had om te meten, lag de mediane vraagprijs per m² het laagst in januari 2026 (€ 3.438/m²) en het hoogst in december 2025 (€ 4.316/m²).
212 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Beuningen: 212 woningen, mediaan € 3.809/m², middelste helft € 2.554 tot € 4.545
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 3.838/m² | 36 |
| Recent uit het aanbod | € 3.806/m² | 176 |
Van de 212 woningen in dit venster staat er 176 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 628/m², over 209 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 4.545/m² | 57 |
| 1945–1990 | € 3.806/m² | 49 |
| Na 1990 | € 2.554/m² | 106 |
Prijs per m² naar woningtype
Appartementen en eengezinswoningen liggen in Beuningen dicht bij elkaar in prijs per m². Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 3.806/m² | 196 |
| Appartement / meergezinspand | € 4.318/m² | 16 |
Wijken en buurten in Beuningen
Tussen de goedkoopste en de duurste buurt van Beuningen met genoeg metingen zit ongeveer een factor 1,8 in de prijs per m². Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| Beuningen-Beuningse Plas | 2.735 | € 3.879/m² | 1,7 km |
| Beuningen-Tinnegieter | 1.755 | - | 0,7 km |
| Beuningen-Centrum Oost | 1.715 | € 4.545/m² | 0,6 km |
| Weurt-Zuid | 1.695 | - | 0,3 km |
| Winssen-Centrum | 1.460 | - | 0,4 km |
| Beuningen-Viermorgen | 1.335 | - | 1,3 km |
| Ewijk-Keizershoeve | 1.235 | - | 1,1 km |
| Beuningen-Olden Tempel | 1.200 | - | 0,9 km |
| Beuningen-Centrum | 1.085 | € 3.806/m² | 0,3 km |
| Beuningen-Duivenkamp | 900 | - | 0,4 km |
| Ewijk-Centrum | 885 | - | 0,3 km |
| Ewijk-Vording-3 | 870 | € 3.850/m² | 0,8 km |
| Beuningen-Den Balmerd | 800 | - | 0,9 km |
| Beuningen-Blanckenburgh | 715 | - | 0,4 km |
| Ewijk-Vording-2 | 695 | - | 0,4 km |
| Beuningen-Heuve-1 | 655 | - | 1,4 km |
| Beuningen-Heuve-2 | 440 | - | 1,7 km |
| Beuningen-De Haaghe | 420 | - | 1,2 km |
| Winssen-Buitengebied Noord | 350 | - | 1,3 km |
| Ewijk-Veluwstraat | 195 | - | 1,0 km |
Nog 3 buurten in Beuningen staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Beuningen: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,9 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,8 km; een huisartsenpraktijk op 0,8 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 7,0 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 17% vrijstaand en 34% tussenwoning, tegenover 16% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Beuningen in cijfers
Beuningen ligt in de provincie Gelderland. In ons openbare woningaanbod staan 212 woningen in Beuningen waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.809 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Beuningen zit daarmee 3% onder het landelijke midden en staat op plaats 192 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).
Binnen Gelderland meten we 51 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 3.970 per m² en het bereik loopt van € 2.695 per m² in Winterswijk tot € 5.896 per m² in Ermelo. Beuningen zit daarmee aan de betaalbaardere kant van Gelderland.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Beuningen?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Beuningen blijft onder € 2.554 per m², de duurste tien procent gaat over € 4.545 per m² heen. De bovenkant is daarmee 1,8 keer zo duur per m² als de onderkant: een smalle spreiding, wat past bij een woningbestand dat qua type en bouwperiode sterk op elkaar lijkt. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 381.000, met een bandbreedte van ruwweg € 255.000 tot € 454.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Beuningen
Van de 212 gemeten woningen staan er 36 nu te koop, tegen € 3.838 per m²; zijn er 176 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 3.806 per m². Die twee liggen dicht bij elkaar: het huidige aanbod wijkt qua prijsniveau nauwelijks af van wat er recent uit de etalage verdween. Bij 209 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 628 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Beuningen
In Beuningen publiceren 31 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 1 daarvan werkt uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 28,6 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Beuningen.
Kijk ook bij makelaars in Beuningen, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
