Huizenprijzen per m² in Berg en Dal
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Berg en Dal is € 3.863/m², gebaseerd op 178 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 2.842 – € 6.076 per m² · gebaseerd op 178 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Berg en Dal
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 160 m², tegen 123 m² landelijk, en 70% van de aangeboden woningen meet meer dan 125 m². Bij ruimere woningen ligt de vraagprijs per m² doorgaans lager.
De vraagprijzen liggen in Berg en Dal dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 3.248 en € 4.792 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.
Van de omliggende gemeenten wordt in Mook en Middelaar en Nijmegen meer per m² gevraagd dan in Berg en Dal en in Lingewaard, Heumen, Gennep en Zevenaar minder; het hoogst in Mook en Middelaar (€ 4.301/m²), het laagst in Zevenaar (€ 3.235/m²).
Over het hele aanbod van Berg en Dal bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 610.000; de middelste helft ligt tussen € 449.000 en € 1.495.000.
Het woningaanbod in Berg en Dal is verdeeld over 32 makelaarskantoren, waarvan het grootste kantoor 17% van dat aanbod voor zijn rekening neemt; geen enkel kantoor is daarmee bepalend voor het beeld.
De landelijke mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ligt op € 4.076/m², en Berg en Dal wijkt daar nauwelijks van af.
Vrijwel het hele aanbod in Berg en Dal heeft een eigen perceel: 92% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.137/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 716 m².
Over de 4 maanden waarin Berg en Dal genoeg aanbod had om te meten, lag de mediane vraagprijs per m² het laagst in januari 2026 (€ 2.778/m²) en het hoogst in augustus 2026 (€ 3.871/m²).
Een tiende van het aanbod in Berg en Dal wordt voor minder dan € 2.842/m² aangeboden en een tiende voor meer dan € 6.076/m².
Het rekenkundig gemiddelde ligt in Berg en Dal op € 4.226/m², tegen een mediaan van € 3.863/m². Dat verschil komt van een kleinere groep duurdere woningen.
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Berg en Dal op plaats 181 van 342 gemeenten en valt daarmee in de helft met de lagere vraagprijzen.
Van de 178 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 42 te koop, oftewel 24%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.
Bij woningen die nu te koop staan en bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen liggen de mediane vraagprijzen per m² dicht bij elkaar (€ 3.867/m² tegen € 3.863/m²).
178 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Berg en Dal: 178 woningen, mediaan € 3.863/m², middelste helft € 3.248 tot € 4.792
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 3.867/m² | 42 |
| Recent uit het aanbod | € 3.863/m² | 136 |
Van de 178 woningen in dit venster staat er 136 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.137/m², over 164 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 4.792/m² | 65 |
| 1945–1990 | € 3.319/m² | 67 |
| Na 1990 | € 3.814/m² | 46 |
Prijs per m² naar woningtype
In Berg en Dal liggen appartementen en meergezinspanden per m² zo'n 1,3 keer zo hoog geprijsd als eengezinswoningen. Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 3.863/m² | 156 |
| Appartement / meergezinspand | € 4.991/m² | 22 |
Wijken en buurten in Berg en Dal
De buurten van Berg en Dal lopen ver uiteen: de duurste buurt met genoeg metingen vraagt ruim 2 keer zoveel per m² als de goedkoopste. Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| Millingen aan de Rijn-West | 2.900 | € 3.863/m² | 0,7 km |
| Millingen aan de Rijn-Oost | 2.800 | € 3.248/m² | 0,6 km |
| Groesbeek Stekkenberg | 2.585 | - | 1,3 km |
| Groesbeek Centrum-Noord | 2.300 | - | 0,5 km |
| Ooij | 2.170 | € 4.792/m² | 0,5 km |
| Groesbeek Nijerf | 2.120 | - | 0,6 km |
| Breedeweg | 2.065 | - | 0,4 km |
| Groesbeek De Drul-Oost | 1.880 | - | 0,6 km |
| Beek-Midden | 1.685 | € 3.952/m² | 0,3 km |
| Leuth | 1.545 | € 3.205/m² | 0,4 km |
| Groesbeek Centrum-Zuid | 1.520 | - | 0,4 km |
| Laag Berg en Dal | 1.490 | - | 2,2 km |
| Beek-Oost | 1.235 | € 3.487/m² | 0,7 km |
| De Horst | 900 | - | 2,1 km |
| Hoog Berg en Dal | 760 | - | 1,5 km |
| Heilig Landstichting | 720 | € 7.026/m² | 1,9 km |
| Beek-West | 685 | - | 0,7 km |
| Buitengebied Breedeweg | 485 | - | 1,1 km |
| Ubbergen | 480 | - | 1,8 km |
| Kekerdom | 450 | € 3.871/m² | 3,1 km |
Nog 4 buurten in Berg en Dal staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Berg en Dal: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,9 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,8 km; een huisartsenpraktijk op 0,9 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 7,7 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 19% vrijstaand en 26% tussenwoning, tegenover 19% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Berg en Dal in cijfers
Berg en Dal ligt in de provincie Gelderland. In ons openbare woningaanbod staan 178 woningen in Berg en Dal waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.863 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Berg en Dal zit daarmee even duur als het landelijke midden en staat op plaats 181 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).
Binnen Gelderland meten we 51 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 3.970 per m² en het bereik loopt van € 2.695 per m² in Winterswijk tot € 5.896 per m² in Ermelo. Berg en Dal zit daarmee aan de betaalbaardere kant van Gelderland.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Berg en Dal?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Berg en Dal blijft onder € 2.842 per m², de duurste tien procent gaat over € 6.076 per m² heen. De bovenkant is daarmee 2,1 keer zo duur per m² als de onderkant: een normale spreiding voor een gemeente met verschillende woningtypen naast elkaar. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 386.000, met een bandbreedte van ruwweg € 284.000 tot € 608.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Berg en Dal
Van de 178 gemeten woningen staan er 42 nu te koop, tegen € 3.867 per m²; zijn er 136 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 3.863 per m². Die twee liggen dicht bij elkaar: het huidige aanbod wijkt qua prijsniveau nauwelijks af van wat er recent uit de etalage verdween. Bij 164 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.137 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Berg en Dal
In Berg en Dal publiceren 35 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 2 daarvan werken uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 31,2 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Berg en Dal.
Kijk ook bij makelaars in Berg en Dal, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
