Huizenprijzen per m² in Venlo
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Venlo is € 3.068/m², gebaseerd op 1079 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 1.935 – € 4.439 per m² · gebaseerd op 1079 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Venlo
De vraagprijzen liggen in Venlo dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 2.533 en € 3.659 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.
In Venlo ligt de mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ongeveer 25% lager dan de landelijke mediaan van € 4.076/m².
Het woningaanbod in Venlo is verdeeld over 41 makelaarskantoren, waarvan het grootste kantoor 12% van dat aanbod voor zijn rekening neemt; geen enkel kantoor is daarmee bepalend voor het beeld.
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 138 m², tegen 123 m² landelijk, en 62% van de aangeboden woningen meet meer dan 125 m². Bij ruimere woningen ligt de vraagprijs per m² doorgaans lager.
Van de omliggende gemeenten wordt in Peel en Maas, Venray, Bergen (L.) en Roermond meer per m² gevraagd dan in Venlo en in Horst aan de Maas en Beesel minder; het hoogst in Venray (€ 3.557/m²), het laagst in Beesel (€ 2.679/m²).
Over het hele aanbod van Venlo bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 399.000; de middelste helft ligt tussen € 319.000 en € 525.000.
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Venlo op plaats 290 van 342 gemeenten en behoort daarmee tot de 20% met de laagste vraagprijzen.
Vrijwel het hele aanbod in Venlo heeft een eigen perceel: 93% van de woningen, waarvoor mediaan € 1.389/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 280 m².
Over de 4 gemeten maanden bleef de mediane vraagprijs per m² in Venlo tamelijk stabiel: laagst € 2.805/m² (januari 2026), hoogst € 3.175/m² (juli 2026).
Bij woningen die nu te koop staan en bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen liggen de mediane vraagprijzen per m² dicht bij elkaar (€ 3.130/m² tegen € 3.068/m²).
Van de 1.079 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 218 te koop, oftewel 20%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.
Het rekenkundig gemiddelde ligt in Venlo op € 3.254/m², tegen een mediaan van € 3.068/m². Dat verschil komt van een kleinere groep duurdere woningen.
Een tiende van het aanbod in Venlo wordt voor minder dan € 1.935/m² aangeboden en een tiende voor meer dan € 4.439/m².
1079 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Venlo: 1.079 woningen, mediaan € 3.068/m², middelste helft € 2.533 tot € 3.659
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 3.130/m² | 218 |
| Recent uit het aanbod | € 3.068/m² | 861 |
Van de 1.079 woningen in dit venster staat er 861 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 1.389/m², over 1001 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 2.435/m² | 317 |
| 1945–1990 | € 3.084/m² | 500 |
| Na 1990 | € 3.908/m² | 262 |
Prijs per m² naar woningtype
In Venlo liggen appartementen en meergezinspanden per m² zo'n 1,2 keer zo hoog geprijsd als eengezinswoningen. Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 2.896/m² | 774 |
| Appartement / meergezinspand | € 3.462/m² | 305 |
Wijken en buurten in Venlo
De buurten van Venlo lopen ver uiteen: de duurste buurt met genoeg metingen vraagt ruim 3 keer zoveel per m² als de goedkoopste. Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| Kern Belfeld | 5.015 | € 3.000/m² | 0,8 km |
| Bosserhof | 3.910 | € 3.289/m² | 1,0 km |
| Tegelen-Centrum | 3.785 | € 2.435/m² | 0,4 km |
| Blerick-Centrum | 3.645 | € 3.066/m² | 0,5 km |
| Op de Heide | 3.645 | - | 0,5 km |
| Vastenavondkamp-Noord | 3.165 | € 2.533/m² | 0,4 km |
| Hazenkamp | 3.105 | € 2.812/m² | 0,3 km |
| 't Zand | 2.830 | - | 0,4 km |
| Withuis | 2.725 | € 3.155/m² | 0,4 km |
| Klingerberg-Zuid | 2.605 | - | 0,4 km |
| Hogekamp | 2.570 | € 3.068/m² | 0,8 km |
| Hagerbroek | 2.560 | € 3.236/m² | 1,0 km |
| Velden-Oost | 2.540 | - | 0,7 km |
| Sinselveld | 2.330 | € 2.750/m² | 0,5 km |
| Hagerhof-Oost | 2.205 | € 2.674/m² | 0,5 km |
| Craneveld | 2.025 | € 1.553/m² | 0,5 km |
| Kern Arcen | 2.015 | € 2.800/m² | 0,5 km |
| Groeneveld | 1.925 | € 3.659/m² | 0,6 km |
| Nieuw-Steyl | 1.865 | € 2.839/m² | 0,6 km |
| Kloosterdorp | 1.775 | € 2.993/m² | 0,5 km |
Nog 60 buurten in Venlo staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Venlo: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,7 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,6 km; een huisartsenpraktijk op 1,0 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 2,6 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 11% vrijstaand en 36% tussenwoning, tegenover 28% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Venlo in cijfers
Venlo ligt in de provincie Limburg, in Noord-Limburg. In ons openbare woningaanbod staan 1.079 woningen in Venlo waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 3.068 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.914 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Venlo zit daarmee 22% onder het landelijke midden en staat op plaats 290 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 8.104 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.007 per m²).
Binnen Limburg meten we 31 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 2.863 per m² en het bereik loopt van € 2.007 per m² in Kerkrade tot € 5.634 per m² in Eijsden-Margraten. Venlo zit daarmee aan de duurdere kant van Limburg.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Venlo?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Venlo blijft onder € 1.935 per m², de duurste tien procent gaat over € 4.439 per m² heen. De bovenkant is daarmee 2,3 keer zo duur per m² als de onderkant: een normale spreiding voor een gemeente met verschillende woningtypen naast elkaar. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 307.000, met een bandbreedte van ruwweg € 194.000 tot € 444.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Venlo
Van de 1.079 gemeten woningen staan er 218 nu te koop, tegen € 3.130 per m²; zijn er 861 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 3.068 per m². Die twee liggen dicht bij elkaar: het huidige aanbod wijkt qua prijsniveau nauwelijks af van wat er recent uit de etalage verdween. Bij 1.001 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 1.389 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Venlo
In Venlo publiceren 44 makelaarskantoren woningaanbod: een overzichtelijk makelaarslandschap. 1 daarvan werkt uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 30,1 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Venlo.
Kijk ook bij makelaars in Venlo, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
