Huizenprijzen per m² in Utrecht
Bekijk Utrecht in de interactieve prijs-per-m²-tool
De meest voorkomende vraagprijs per m² woonoppervlak in Utrecht is € 5.707/m², gebaseerd op 3379 woningen in ons openbare woningaanbod.
Middelste 80% (P10–P90): € 4.038 – € 7.857 per m² · gebaseerd op 3379 woningen.
Cijfers laatst gewijzigd op ; wekelijks opnieuw berekend uit het actuele aanbod.
De mediaan is de middelste waarde: de helft van de woningen ligt hoger, de helft lager.
Wat de cijfers zeggen over het woningaanbod in Utrecht
In Utrecht ligt de mediane vraagprijs per m² woonoppervlak ongeveer 39% hoger dan de landelijke mediaan van € 4.106/m².
De vraagprijzen liggen in Utrecht dicht bij elkaar: de middelste helft van het aanbod ligt tussen € 4.822 en € 6.690 per m². De onderlinge verschillen zijn kleiner dan landelijk gebruikelijk.
Het mediane woonoppervlak in het aanbod bedraagt 90 m², tegen 120 m² landelijk, en 28% van de aangeboden woningen meet minder dan 75 m². Bij kleinere woningen wordt per m² doorgaans meer gevraagd, doordat keuken, badkamer en aansluitingen over minder meters worden verdeeld.
Het woningaanbod in Utrecht is verdeeld over 209 makelaarskantoren, waarvan het grootste kantoor 8% van dat aanbod voor zijn rekening neemt; geen enkel kantoor is daarmee bepalend voor het beeld.
Van de omliggende gemeenten wordt in De Bilt meer per m² gevraagd dan in Utrecht en in Nieuwegein, IJsselstein, Bunnik en Montfoort minder; het hoogst in De Bilt (€ 5.737/m²), het laagst in Montfoort (€ 4.239/m²).
Naar mediane vraagprijs per m² geordend, van hoog naar laag, staat Utrecht op plaats 15 van 342 gemeenten en behoort daarmee tot de 20% met de hoogste vraagprijzen.
Over het hele aanbod van Utrecht bedraagt de mediane vraagprijs van een woning € 495.000; de middelste helft ligt tussen € 376.500 en € 649.000.
Over de 4 gemeten maanden bleef de mediane vraagprijs per m² in Utrecht tamelijk stabiel: laagst € 5.558/m² (augustus 2026), hoogst € 6.036/m² (oktober 2026).
Vrijwel het hele aanbod in Utrecht heeft een eigen perceel: 85% van de woningen, waarvoor mediaan € 2.684/m² voor de grond wordt gevraagd, bij een mediaan perceel van 231 m².
Bij woningen die nu te koop staan en bij woningen die recent uit het aanbod zijn verdwenen liggen de mediane vraagprijzen per m² dicht bij elkaar (€ 5.817/m² tegen € 5.673/m²).
Gemiddelde en mediaan liggen in Utrecht dicht bij elkaar (€ 5.878/m² tegen € 5.707/m²): het aanbod kent hier weinig uitschieters naar boven.
De uiterste tienden liggen in Utrecht niet ver uit elkaar: een tiende van het aanbod wordt voor minder dan € 4.038/m² aangeboden, een tiende voor meer dan € 7.857/m².
Van de 3.379 woningen waarop deze cijfers rusten staan er nu 905 te koop, oftewel 27%; de overige zijn de afgelopen periode uit het openbare aanbod verdwenen.
3379 woningen in dit venster · sleep om alleen recentere woningen te tonen
Verdeling van de vraagprijs per m² woonoppervlak in Utrecht: 3.379 woningen, mediaan € 5.707/m², middelste helft € 4.822 tot € 6.690
Actueel aanbod versus recent verdwenen aanbod
| meest voorkomend/m² | woningen | |
|---|---|---|
| Nu te koop | € 5.817/m² | 905 |
| Recent uit het aanbod | € 5.673/m² | 2474 |
Van de 3.379 woningen in dit venster staat er 2.474 niet meer te koop: relatief veel woningen zijn recent uit het aanbod verdwenen. Dit meet hoe snel het aanbod in onze cijfers ververst, niet het aantal daadwerkelijke verkopen.
Prijs per m² perceel (grond)
De meest voorkomende vraagprijs per m² perceel is € 2.684/m², over 2864 woningen met een eigen perceel.
Prijs per m² naar bouwperiode
| Bouwperiode | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Voor 1945 | € 6.381/m² | 1296 |
| 1945–1990 | € 4.672/m² | 973 |
| Na 1990 | € 5.700/m² | 1110 |
Prijs per m² naar woningtype
Appartementen en eengezinswoningen liggen in Utrecht dicht bij elkaar in prijs per m². Op basis van het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG (1 = meestal eengezins, meer = meestal appartement); geen onderscheid tussen vrijstaand, tussenwoning of hoekwoning.
| Type | meest voorkomend/m² | woningen |
|---|---|---|
| Eengezinswoning | € 5.732/m² | 1498 |
| Appartement / meergezinspand | € 5.690/m² | 1881 |
Wijken en buurten in Utrecht
De buurten van Utrecht lopen ver uiteen: de duurste buurt met genoeg metingen vraagt ruim 2 keer zoveel per m² als de goedkoopste. Prijs alleen getoond bij minimaal 5 metingen in de buurt; voorzieningenafstand is een CBS-kerncijfer over alle woningen in de buurt.
| Buurt | Inwoners | meest voorkomend/m² | Tot grote supermarkt |
|---|---|---|---|
| Veldhuizen | 9.210 | € 5.245/m² | 0,8 km |
| Rivierenwijk | 9.175 | € 6.221/m² | 0,5 km |
| Kanaleneiland-Zuid | 9.095 | € 3.953/m² | 0,3 km |
| Vleuten | 8.700 | € 5.665/m² | 0,9 km |
| Kanaleneiland-Noord | 8.670 | € 4.412/m² | 0,3 km |
| Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum | 7.595 | € 5.451/m² | 1,4 km |
| Lunetten-Zuid | 6.995 | € 5.600/m² | 1,0 km |
| Het Zand-West | 6.920 | € 5.769/m² | 1,2 km |
| Tuindorp en Van Lieflandlaan-West | 6.860 | € 6.618/m² | 0,8 km |
| Wittevrouwen | 6.730 | € 7.092/m² | 0,5 km |
| De Meern-Zuid | 6.510 | € 5.147/m² | 0,7 km |
| Vleuterweide-West | 6.060 | € 5.331/m² | 1,5 km |
| Terwijde-Oost | 6.025 | € 5.794/m² | 0,5 km |
| De Meern-Noord | 5.995 | € 5.870/m² | 1,2 km |
| Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen en omgeving | 5.860 | € 5.722/m² | 0,8 km |
| Dichterswijk | 5.795 | € 6.319/m² | 0,5 km |
| Terwijde-West | 5.330 | € 5.896/m² | 1,2 km |
| Vechtzoom-zuid | 5.300 | € 3.977/m² | 0,6 km |
| Ondiep | 5.145 | € 6.056/m² | 0,7 km |
| Voordorp en Voorveldsepolder | 5.125 | € 6.250/m² | 1,1 km |
Nog 84 buurten in Utrecht staan niet in deze tabel, gesorteerd op inwoneraantal; dit zijn de 20 grootste.
Voorzieningen & bereikbaarheid
Gemiddeld over de buurten in Utrecht: een grote supermarkt ligt er gemiddeld 0,7 km verderop; een basisschool op gemiddeld 0,6 km; een huisartsenpraktijk op 0,7 km; het dichtstbijzijnde treinstation op 2,0 km. Cijfers van het CBS (kerncijfers wijken en buurten), gewogen naar inwoneraantal per buurt.
Van de woningvoorraad is gemiddeld 2% vrijstaand en 33% tussenwoning, tegenover 55% appartement of ander meergezinspand.
Meest voorkomende vraagprijs per m² over tijd
Meest voorkomend per maand (maanden met minstens 2 woningen)
Huizenprijzen per m² in de buurt
De woningmarkt van Utrecht in cijfers
Utrecht ligt in de provincie Utrecht. In ons openbare woningaanbod staan 3.379 woningen in Utrecht waarvan zowel de vraagprijs als het woonoppervlak uit de BAG bekend is. Samen leveren die een meest voorkomende vraagprijs van € 5.707 per m² woonoppervlak op.
Landelijk ligt de middelste gemeentewaarde op € 3.892 per m², gemeten over 342 gemeenten met voldoende aanbod. Utrecht zit daarmee 47% boven het landelijke midden en staat op plaats 15 van 342 wanneer je alle gemeenten van duur naar goedkoop sorteert. Ter ijking: de duurste gemeente is op dit moment Laren (€ 7.862 per m²), de goedkoopste Kerkrade (€ 2.089 per m²).
Binnen Utrecht meten we 26 gemeenten. De provinciale middenwaarde is € 4.896 per m² en het bereik loopt van € 4.239 per m² in Montfoort tot € 5.737 per m² in De Bilt. Utrecht zit daarmee aan de duurdere kant van Utrecht.
Hoe groot zijn de prijsverschillen binnen Utrecht?
Niet elke woning kost hetzelfde per vierkante meter. De goedkoopste tien procent van het aanbod in Utrecht blijft onder € 4.038 per m², de duurste tien procent gaat over € 7.857 per m² heen. De bovenkant is daarmee 1,9 keer zo duur per m² als de onderkant: een normale spreiding voor een gemeente met verschillende woningtypen naast elkaar. Vertaald naar een woning van 100 m² woonoppervlak hoort bij de middelste prijs een vraagprijs rond € 571.000, met een bandbreedte van ruwweg € 404.000 tot € 786.000.
Aanbod en recent verdwenen woningen in Utrecht
Van de 3.379 gemeten woningen staan er 905 nu te koop, tegen € 5.817 per m²; zijn er 2.474 recent uit de verkoop verdwenen, tegen € 5.673 per m². Het huidige aanbod ligt 3% hoger dan het recent verdwenen aanbod. Dat kan op oplopende vraagprijzen wijzen, maar ook op een ander soort woningen dat nu te koop staat. Bij 2.864 woningen met een eigen kavel kennen we ook de perceelprijs: € 2.684 per m² grond. Die grondprijs is vooral zinvol bij huizen; bij appartementen is de kavel gedeeld en zegt het cijfer weinig.
Makelaars in Utrecht
In Utrecht publiceren 181 makelaarskantoren woningaanbod: een druk makelaarslandschap. 21 daarvan werken uitsluitend in deze gemeente; de overige kantoren zijn gemiddeld in nog 13,6 andere gemeenten actief. Welke kantoren dat precies zijn, staat in het overzicht van makelaars in Utrecht.
Kijk ook bij makelaars in Utrecht, de kaart met alle gemeenten en het overzicht van alle gemeenten.
Veelgestelde vragen over huizenprijzen in Utrecht
Wat kost een woning per m² in Utrecht?
De meest voorkomende vraagprijs in Utrecht is € 5.707 per m² woonoppervlak, gemeten over 3.379 woningen uit ons openbare aanbod. Voor een woning van 100 m² komt dat neer op ongeveer € 571.000. De goedkoopste tien procent blijft onder € 4.038 per m², de duurste tien procent gaat over € 7.857 per m² heen. Landelijk ligt het midden op € 3.892 per m²; Utrecht staat op plaats 15 van 342 gemeenten.
Hoe ontwikkelt de prijs per m² in Utrecht zich?
Tussen juli 2026 (€ 5.681 per m², 564 woningen) en oktober 2026 (€ 6.036 per m², 272 woningen) is de meest voorkomende vraagprijs per m² in Utrecht 6% gestegen. De hoogste maandwaarde in onze reeks was € 6.036 per m² in oktober 2026. De grafiek hierboven toont alle maanden met voldoende metingen.
Welke buurten van Utrecht zijn het duurst en het goedkoopst per m²?
Alle 20 buurten in de tabel hierboven hebben genoeg metingen voor een prijs. Het duurst zijn Wittevrouwen (€ 7.092 per m²), Tuindorp en Van Lieflandlaan-West (€ 6.618 per m²) en Dichterswijk (€ 6.319 per m²). Het goedkoopst zijn Kanaleneiland-Zuid (€ 3.953 per m²), Vechtzoom-zuid (€ 3.977 per m²) en Kanaleneiland-Noord (€ 4.412 per m²). Het verschil tussen de duurste en de goedkoopste buurt is 1,8 keer; de buurten zijn de CBS-buurten met de meeste inwoners.
Is een appartement in Utrecht per m² duurder dan een eengezinswoning?
Nee. Appartementen en meergezinspanden in Utrecht staan te koop voor € 5.690 per m² (1.881 woningen), eengezinswoningen voor € 5.732 per m² (1.498 woningen). Dat is een verschil van 1%. Het onderscheid is gemaakt op het aantal verblijfsobjecten per pand in de BAG.
Welke bouwperiode is in Utrecht het duurst per m²?
Woningen uit de periode voor 1945 zijn in Utrecht het duurst: € 6.381 per m² over 1.296 woningen. Het goedkoopst per m² is de periode 1945–1990 met € 4.672 per m² (973 woningen). De volledige verdeling staat in de tabel naar bouwperiode hierboven.
Hoe snel verdwijnen woningen in Utrecht uit de verkoop?
Van de 3.379 gemeten woningen in Utrecht zijn er 2.474 recent uit het aanbod verdwenen; de omloop in onze meting is 73%. Het huidige aanbod staat te koop voor € 5.817 per m², het verdwenen aanbod stond voor € 5.673 per m².
Hoeveel makelaars zijn actief in Utrecht?
In Utrecht publiceren 181 makelaarskantoren woningaanbod, waarvan 21 uitsluitend in deze gemeente. Het volledige overzicht met werkgebied en actief aanbod per kantoor staat op makelaars in Utrecht.
